2015’E 1 YIL KALA: ERMENİ HALKI YENİ BİR KATLİAMLA KARŞI KARŞIYA BULUNUYOR. “T.C.”DEN YAPILAN SALDIRI MUSADAĞ ERMENİLERİNİ BİR KEZ DAHA DAĞA ÇIKMAYA ZORLADI!

Ermeni köyüne yapılan saldırıda, onlarca genç direnişçi şehit oldu, 30’un üzerinde insan ağır yaralı… Suriye Arap Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Al-Cafari yapılan saldırılardan Türkiye’nin sorumlu olduğunu açıkladı. Suriye Arap Cumhuriyeti tarafından BM Genel Sekreteri ve Güvenlik Konseyi’ne sunulan mektupta, insanlığın yeni bir Ermeni katliamıyla karşı karşıya bulunduğu da bildirildi.

Ermeni-kesab-saldirisiKesap şehri tamamiyle düşman güçlerin eline geçti. Suriye Ordusu bölge halkını saldırı yerlerinden uzaklaştırmakta… Ermeniler dağa çıkmış durumdalar. Yaşlı ve hasta insanlarımızdan bir kısmının deniz tarafına doğru hareket ettiği bildiriliyor. Bölgede sürmekte olan sıcak çatışmalarda ölü sayısının gittikçe arttığıyla ilgili henüz doğrulanmayan haberler ediniliyor.

Başta Arap Alevi kardeşlerimiz olmak üzere tüm diğer halk ve inançtan insanları yeni bir katliamla karşı karşıya bulunan Ermeni halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.